GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 8482362
*
nr 848 2362
Matservisdelar
Gefle, Tibet, 29 del
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 september 2013
kl 18:50:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/9 13:58:14
1
200 kr
23/9 18:07:28
2
200 kr
23/9 18:07:44
2
250 kr
23/9 18:10:54
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar tibet
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59
*
Matservisdelar
nr 848 2362
Matservisdelar
Gefle, Tibet, 29 del
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 september 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/9 13:58:14 | 1 | 200 kr |
23/9 18:07:28 | 2 | 200 kr |
23/9 18:07:44 | 2 | 250 kr |
23/9 18:10:54 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar tibet
-
3115 Matservisdelar
26 delar, Höganäs, 1970-tal. Diameter: 16-24 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
3 juni kl 19:59